doc. dr. Mojca Kosmatin Fras, univ. dipl. inž. geod. (namestnica predstojnika katedre)

je visokošolska učiteljica za področje fotogrametrije in daljinskega zaznavanja na UL FGG in namestnica predstojnika Katedre za kartografijo fotogrametrijo in daljinsko zaznavanje. Doktorirala je leta 2003 na Politehniki v Milanu, Italija. Več kot deset let je bila aktivna članica mednarodnega združenja za fotogrametrijo in daljinsko zaznavanje (ISPRS – International Society for Photogrammetry and Remote Sensing). V tem obdobju je sovodila in vodila različne delovne skupine, organizirala nekaj pomembnih strokovnih dogodkov in bila urednica dveh zbornikov arhivov (International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing). Na 21. Kongresu ISPRS v Pekingu (2008) je prejela priznanje predsednika ISPRS za posebne zasluge pri delu VI. Tehnične komisije v obdobju 2004-2008. Je nacionalni delegat v skupščini ISPRS in članica Zveze geodetov Slovenije (ZGS). Od leta 1997 do 2006 je bila predsednica Sekcije za fotogrametrijo in daljinsko zaznavanje pri ZGS. Je članica v različnih uredniških odborih: Geodetski vestnik, Geodetski glasnik, ISPRS Student Consortium Newsletter, South-Eastern European Journal of Earth Observation and Geomatics. Pri Inženirski zbornici Slovenije je izpraševalka za strokovne izpite iz geodetske stroke. Vodila in sodelovala je pri različnih mednarodnih in nacionalno pomembnih projektih na področju uvajanja novih metodologij in konceptov za masovni zajem podatkov, zagotavljanje kakovosti v procesih in pri fotogrametrični dokumentaciji kulturne dediščine v Sloveniji.

Področja raziskovanja: zajem topografskih podatkov iz različnih virov daljinskega zaznavanja in njihova obdelava (aeroposnetki, visokoločljivi satelitski posnetki, ortofoto, lidar), kakovost prostorskih podatkov, bližnjeslikovna fotogrametrija

Diplomska naloga: Zasnova in matematična formulacija analitičnega fotogrametričnega sistema za nemerske kamere, UL FAGG, 1985

Doktorska disertacija: Total quality management in photogrammetric projects - models and applications in Slovenia, Politehnika v Milanu, Italija, 2003; nostrificirano na UL FGG 2003

Povezave: UL FGG profil, sicris profil, cobiss bibliografija